fbpx

Pozostałe wiadomości

Porównanie Dynamics 365 for Finance & Operations z Business Central

Dynamics 365, to zaawansowana platforma inteligentnych aplikacji biznesowych, która łączy wszystkie operacje i procesy biznesowe. Wśród licznych aplikacji Dynamics 365, znajdują się dwa systemy ERP, których wybór nie należy do najłatwiejszych – Microsoft Dynamics 365 Finance & Supply Chain Management (dawniej F&O) oraz Business Central.  W tym artykule porównamy oba systemy ERP Dynamics 365 oraz szczegółowo omówimy ich funkcje.  Dzięki temu z łatwościa będziesz mógł dokonać właściwego wyboru.

Dynamics 365 integruje CRM, ERP, Office, narzędzia analityczne i inne uzupełniające aplikacje biznesowe w jedno ujednolicone, inteligentne i adaptowalne rozwiązanie. Niemniej jednak, istnieje możliwość wyboru między dwoma systemami ERP dostępnymi w tym pakiecie. Chociaż odpowiednie dopasowanie dla Twojej firmy może nie być oczywiste bez głębokiego zrozumienia produktów Microsoft i wiedzy na temat ERP:

W tym artykule podkreślamy kluczowe różnice między D365 FO i D365 BC. Są to podstawowe czynniki przy rozważaniu wdrożenia nowego ERP dla Twojej firmy.

Co więc wybierasz: Dynamics 365 Finance and Operations czy Business Central?

Odpowiedź może być dość prosta – to wszystko zależy od Twoich potrzeb biznesowych, celów, wymagań i wizji przyszłości.

Zasadnicza różnica polega na tym, że Dynamics 365 for Finance and Operations ma o wiele więcej wbudowanych ”funkcji enterprise” niż Business Central. Jest to kluczowy czynnik do rozważenia Dynamics 365 for Finance and Operations dla firm, które potrzebują kompleksowego rozwiązania ERP.

Sprawdź różnice

W poniższej tabeli przedstawiamy głębszą analizę różnic tych dwóch systemów ERP.

Dynamics 365 for Finance and Operations Business Central
Pozycjonowanie Microsoft
Zintegrowana platforma biznesowa dla powszechnie uznanych, rozwijających się, kompetentnych w zakresie ERP firm. Następny poziom dla organizacji, które przerosła możliwości podstawowego oprogramowania do księgowania
Rodzaje firm
Międzynarodowe średnie i duże organizacje oraz grupy przedsiębiorstw. Dostosowane do rozwoju międzynarodowego. Małe i średnie przedsiębiorstwa.
Branża
Dystrybucja, Produkcja, Handel detaliczny, profesjonalne usługi , Sektor publiczny Dystrybucja, produkcja, profesjonalne usługi.
Głębia funkcjonalności produkcji
Obsługuje około 95% funkcjonalności produkcyjnych. Świetna opcja dla dyskretnej, oszczędnej i procesowej produkcji. Uwzględnia inne podstawowe funkcje, takie jak ATP, zaawansowane magazynowanie z rozwiązaniami mobilnymi itp. Pakiet Premium udostępnia dodatkowe możliwości zarządzania usługami i produkcją.
Możliwości i integracja z innymi komponentami Dynamics 365
Od razu gotowy do pracy. Silna integracja z CRM, HR, zaprojektowany do natychmiastowej pracy z innymi elementami Dynamics 365. Głęboka integracja z CRM, HR, Talent, Customer Service, Marketing i innymi. W pełni obejmuje tradycyjne procesy back-office. Podstawowe możliwości: łączy finanse, sprzedaż, zakupy, zapasy, projekty, usługi i operacje.
Minimalna liczba użytkowników
20 1
Koszt licencji na użytkownika, na miesiąc
Od 190 do 210 USD (152-169 GBP; 169-187 EUR) Od 70 do 100 USD (56-80 GBP; 62-89 EUR)
Dostępność
140 krajów 33 kraje
Lokalizacja
Wiele lokalizacji w jednym pakiecie. Obejmuje nieszablonowe lokalizacje (prawne i podatkowe) dla 37 krajów. Połączona strategia lokalizacji zarówno modeli prowadzonych przez firmę Microsoft, jak i modeli partnerskich. Funkcja lokalna jest częściowo dostępna w 19 krajach. Brakujące części są dostarczane przez partnerów zewnętrznych za pośrednictwem Microsoft AppSource
Skalowalność
Zalecany dla firm przetwarzających setki tysięcy transakcji. Zalecany dla firm przetwarzających tysiące transakcji.
Business Analytics
Osadzone Power BI – bogata funkcjonalność analityczna i raportująca Narzędzia BI obejmują raportowanie, pulpity nawigacyjne i analizy ad-hoc.
Wdrożenie
Cloud lub On-premise (już wkrótce hybryda) Cloud lub On-premise
ROI
Analizując wyniki wdrożeń Dynamics 365, badania Nucleus wykazały, że firmy za każdego wydanego dolara realizowały średnio 16,97 USD w zamian.. Zobacz źródło>>

To zestawienie zapewne nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania, dlatego najlepiej będzie jeśli przedyskutujesz swoje potrzeby i oczekiwania z partnerem Dynamics 365. Jeśli wciąż takiego nie masz, skontaktuj sie z nami – chętnie pomożemy!

Podoba Ci się ten artykuł?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Zostaw komentarz

Send us a message